Generace Víry

Otevřené křesťanské společenství nabízející alternativu k tradiční církvi

Vás zve
na pravidelné setkání

v sobotu 14. května 2016

Tradice neznamená ochraňovat popel,
ale předávat oheň.

Místo setkání:

Centrum Generace
Palachova 504 / 7, Liberec; naproti centru Plaza, mapka
Parkování v podzemním parkovišti centra PLAZA - o víkendu zdarma.

Začátek v 10:00 hodin

Program

Obřad Večeře Páně - teologie, teorie a skryté roviny

Audio záznam ke stažení (40 MB, .m4a)

Zvláštním hostem bude Ph.D. Roman Mach, ředitel Teologického semináře Církve adventistů sedmého dne. Spolu s ním se zastavíme nad tématem obřadu Večeře Páně. Obřad plný symbolů je středem křesťanské liturgie, přitom se s každou další generací vytrácí povědomí o jeho obsahu, dosahu a síle.

Podívejme se na Večeři Páně znovu, třeba z jiného úhlu. Objevme skryté roviny, praktické aspekty a vlastní cestu k němu.

Seznamte se s Romanem Machem

Roman Mach působí jako kazatel CASD, je autorem rozsáhlé knihy Nepostižitelná makrostruktura Zjevení Jana: Komplexní literární uspořádání otevřeného textu pojednávající o knize Zjevení.

Lze volně shlédnout řadu jeho přednášek, úvah a teologických rozborů ve formě video záznamů na HopeTV a na YouTube. Podívejte se například na následující záznam z loňského roku MEZI VÍROU A REALITOU ŽIVOTA aneb Kde sídlí tvé náboženství? (první ze série čtyř přednášek):

Společný oběd

V poledne společný oběd. S sebou jídlo pro sebe, případně na ochutnání ostatním.

Ranní session s Bohem

Každou první a třetí sobotu v měsíci se koná v čase 9:00 - 9:50 hodin v Centru Generace setkání věnované společným modlitbám, ranní probouzení s Bohem, bytí s Bohem, cítění Boha a naslouchání Bohu.
Bez toho totiž jsme jen prach.
Všichni jsou vítáni!

Kontaktní osoba: Johen, Janča

"Když se sejdou dva anebo tři, já jsem mezi nimi!"

KristusPříští setkání & události - výhled
Kazatel Petr P. zve:


Přednáška o islámu / záznam

Stáhněte si audio záznam přednášky o islámu (mp3). Přednáška se konala 12.3.2016, informace.


Inspirace

Vidíme všichni totéž nebo vidíme každý něco jiného? Na čem závisí, co vidíme?

Tíhneme ke zjednodušování a svou identitu přivazujeme k vyjetým kolejím. Vyměňujeme podstatu za symboly, skutečnost za rituál, cíl za prostředky. Namísto abychom se vydávali po cestě, cestu uctíváme. Účastníme se masového kulturního spánku. Občas cítíme, že jsou věci mezi nebem a zemí. Jenže jsou mimo náš dosah, nejsme-li schopni je zahlédnout. Kristus jde kolem a ptá se: "Chceš něco vidět?"

Proč setkání?

K naplnění základních lidských potřeb stačí málo. Nádech, kus chleba, příběh a dotek - kontakt s tím, co je mezi nebem a zemí. Aplikovaný Newtonův zákon setrvačnosti říká, že dokud nejsme vnější silou donuceni změnit svůj stav, setrváváme v klidu nebo v pohybu rovnoměrném a přímočarém. Když stereotypy vypěstovaná slepota nebo životní chvat ukusují z našich základních potřeb, pomůže někdy jen vnější síla, zastavení.

Setkání je vnější silou - vyvažuje supermarketové kolovrátky uvnitř i vně, napomáhá k nadhledu a nabízí sousto nevšedna. To sousto nepřichází samozřejmě, nýbrž jen tehdy, když v sobě objevíme hlad po něm a když se o něj rozdělíme. Může se zdát, že jde o titěrnosti, ale když přestanou být v našem životě samozřejmé, hladovíme a tážeme se proč. Proto setkání.
Finance - účet Generace Víry

Generace Víry (IČ: 02253836)

Číslo účtu: 2900562673 / 2010

Posílám dary Posílám desátky

Kontakt na pokladníka: Lucie T. 606 753 053
Příští setkání:

Sledujte webový kalendář!

Naleznete zde jak aktuální témata a podrobnosti setkání, tak i organizační schůzky a nejrůznější příležitostné tipy a pozvánky!

Máte svůj tip, který by mohl zajímat ostatní? Vložte ho do kalendáře sami!

Více informací & kontakt:

QR kód pro SMART telefony
Generace Víry
kontakt@generaceviry.cz
Telefon: 605 119 790


S vírou do vírů života!
S vírou do vírů života!