Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:[ ]


Datum / Čas

 


Počítadlo

Dnes na této stránce ...
celkem: 1
unikátních: 1

Celkem na této stránce ...
celkem: 14859
unikátních: 7722

Stránka ...
celkem: 74740
unikátních: 18155

Online

Dnes na této stránce ...
celkem: 1
unikátních: 1

Celkem na této stránce ...
celkem: 14859
unikátních: 7722

Stránka ...
celkem: 74740
unikátních: 18155

 

Najděte hrdinu všedního dne!

Nadace ADRA a TV NOVA vyhlásily 8. ročník Ceny Michala Velíška pro rok 2013. Náš všední svět potřebuje pozitivní zprávy, povzbuzení pro dobrou vůli, jiskru pro každý den. Pomozte zviditelnit postoje slušnosti, odvahy, lidství a statečnosti! Hledáme příběh obyčejného člověka, ve kterém figuruje osobní odvaha. Najděte hrdinu kolem nás!

ADRA s podporou TV Nova letos kromě tradiční ceny zve i k divácké soutěži. Bližší informace o této akci najdete na webu TV NOVA.

Jakým způsobem a koho přihlásit?
Nominujte do 11. října své známé, sousedy či příbuzné. Příběhy, které se staly v době od 13. září 2012 do 13. září 2013, jejichž hrdinové nebyli ani lékaři, zdravotníci, policisté, vojáci, záchranáři, hasiči či jiní profesionálové, posílejte do 11. října prostřednictvím formuláře ZDE.

Kdy a jak hlasovat?
Rekonstrukce tří vybraných příběhů postupně odvysílá TV Nova během listopadu. Po poslední reportáži bude následovat od 25. listopadu do 3. prosince 2013 internetové hlasování na www.nadace-adra.cz.

Kdy bude slavnostní vyhlášení vítězů?
Slavnostní vyhlášení vítěze a předání ceny - skleněného anděla, který svými otevřenými ústy znázorňuje křik jako symbol žádosti volání o pomoc, se uskuteční tradičně v reprezentačních sálech Magistrátu hlavního města Prahy 9. prosince 2013. Předcházet tomu bude seminář pro širokou veřejnost na téma „Odvaha soudit“, kam jste srdečně zváni.

Bližší informace najdete na stránkách Ceny Michala Velíška.„Jediné, co je zapotřebí k tomu, aby zlo vítězilo, je, aby dobří lidé nic nedělali."
Edmund BurkeŠli jste někdy po ulici a viděli, jak muž bije ženu nebo kluci mladšího kamaráda? Stali jste se svědky situace, kdy někdo bezvládně ležel na zemi a potřeboval pomoc? Anebo jste slyšeli křik člověka, kterého někdo jiný ohrožoval jen proto, že měl jinou barvu kůže či nějaký handicap? Pokračovali jste ve své cestě dál, zastavili se a dívali, co se bude dít, zavolali jste policii či záchranku, nebo jste se snažili aktivně pomoci?

Znáte někoho, kdo neváhal zakročit proti násilí, jehož se stal náhodným svědkem? Někoho, kdo projevil mimořádnou statečnost? Zapojte se do projektu, který se snaží vést lidi k odvaze a touze pomáhat a připomíná hodnoty, jež by se nikdy neměly vytratit.


Pondělí 07.říjen 2013 - 14:30:35 by K.
Posted in Pozvánky | Komentáře: 0 |   Zaslat někomu   verze pro tisk    Kategorie příspěvků