Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:[ ]


Datum / Čas

 


Počítadlo

Dnes na této stránce ...
celkem: 0
unikátních: 0

Celkem na této stránce ...
celkem: 17485
unikátních: 9532

Stránka ...
celkem: 80224
unikátních: 21194

Online

Dnes na této stránce ...
celkem: 0
unikátních: 0

Celkem na této stránce ...
celkem: 17485
unikátních: 9532

Stránka ...
celkem: 80224
unikátních: 21194

 

Návod k použití křesťanství

Před dvěma tisíci let Kristus na břehu jezera oslovil jistého rybáře. Pojď za mnou. Rybář se rozhodl a vykročil za ním. V tu chvíli se z něj stal učedník, aniž by si to snad v tom okamžiku uvědomoval. On sám i zástupy dalších, kteří přicházeli za Ježíšem, se ptal: Co mám dělat? (Janovo evangelium 6:28)

Stejně i v dnešní době, kdo vykročí za Kristem, má na jazyku stejnou otázku. Ježíš tajemně odpovídá.

Já jsem vinný kmen a vy jste větvičky. Kdo zůstává ve mně a já v něm, ten nese mnoho ovoce; neboť beze mne nemůžete dělat nic.
Janovo evangelium 15:5


Hovoří o napojení, o zdroji a o ovoci. A učedník cítí, že musí hledat spojení s Mistrem, aby dostál svému poslání.

Spojení s Kristem nejjednodušeji navazujeme prostřednictvím čtení Bible, protože Bible je nositelem informace od Boha a o Bohu. Číst soukromě Bibli je však jen jedna fáze vedení. Tou druhou linií je vést dialog. Dialog s Bohem (pro což známe termín modlitba) a dialog s člověkem, se kterým konfrontujeme vše v Bibli přečtené a dále všechny paralelní vjemy a zkušenosti, které přináší běžný život.

Co máme dělat? Mnoho lidí se mnoho napřemýšlelo, vytvořilo během času různé pomůcky, berličky a nástroje, kterými si lidé mohou pomoci, když chtějí hledat napojení na Krista a naplňovat své učednické poslání. Jednou z takových praktických pomůcek je malá kartička – záložka do knihy, která stručně vysvětluje principy takzvané Skupinky osobního růstu. Tato kartička je návodem, jak nastartovat praktické učednictví. Je určena pro vás, pokud jste stejně jako onen rybář zaslechli Kristovo oslovení a rozhodli jste se jej následovat. První bod Návodu k použití křesťanství je tedy na stole. To, co bude následovat je na Tobě.


Středa 08.srpen 2012 - 13:01:14 by K.
Posted in Křesťanství | Komentáře: 0 |   Zaslat někomu   verze pro tisk    Kategorie příspěvků