Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:[ ]


Datum / Čas

 


Počítadlo

Dnes na této stránce ...
celkem: 0
unikátních: 0

Celkem na této stránce ...
celkem: 17946
unikátních: 9918

Stránka ...
celkem: 81152
unikátních: 21828

Online

Dnes na této stránce ...
celkem: 0
unikátních: 0

Celkem na této stránce ...
celkem: 17946
unikátních: 9918

Stránka ...
celkem: 81152
unikátních: 21828

 

První jarní den a Nový Vesmírný Pořádek

Napadlo mě to dneska ráno přesně v 6:14. Seděl jsem zrovna v autobuse někde mezi Rychnovem u Jablonce a Hodkovicema nad Mohelkou. Říkám to radši podrobně, protože pořádek dělá přátele, a protože je dobrý najít ve vesmíru pevnej bod. A kdybyste se mě snad chtěli později na něco zeptat, už se k tomu nechci vracet Probírali jsme situaci s Pepanem, to je můj starej kamarád. Občas jedeme stejným směrem. A pak jsme odpočítali tři-dva-jedna-teď, pozvedli jsme vysoko symbolickou číši a pak jsme na ex snědli višni v likéru. Hned nato jsem dostal ještě jarňopřací SMS od Johena. Takhle brzo po ránu je vzhůru kdekdo. Tak jsme vespolek oslavili příchod jara.

První jarní den, to je fenomén! Vemte si jen tu symetrii a geometrii! Slunce přechází rovník z jižní polokoule na severní, jako když chodec přejde silnici. Sluneční záření dopadá kolmo na osu zemský rotace. Slunce vyjde přesně na východě a zapadne přesně na západě. To jsme taky hned empiricky ověřili Pepanovým GPS kompasem, kterej měl pohotově připravenej. Všechno to zapadá!

Ale to není jádro věci. Dnešek je na dalších 90 let prvním rokem, kdy už NEPLATÍ naučená poučka, že jaro začíná 21.března! Skandál! Co jsme se ve škole o jaru naučili, je najednou jinak. Navzdory modernímu věku, družicovým systémům, supervýkonným procesorům, máme kalendář, kterej obsahuje chybu a není jistý, jestli zítřek nastane tak, jak kalendář dnes tvrdí. Nejsme schopni vytvořit přesnej kalendář! Nejsme schopni spočítat čas! Člověk se stále musí přizpůsobovat vesmíru! Co z toho plyne, si domyslete sami. Teď se s nedůvěrou dívám na manažerskej kalendář na mým stole, kterej vlastně pochází ze 16.století (přesně ze 24.února 1582). Jako dědictví juliánů, gregoriánů, koperniků, sputniků. Sám Jan Kepler ve svý době údajně prohlásil, že "kalendář je pro nejbližší století postačující, o vzdálenější se nebudeme starat".

Ode dneška tedy již závazně vezměte na vědomí fungl novou vesmírnou poučku: První jarní den je 20.března! A v roce 2048 nastane jaro již 19. března! Zjevnej syndrom globálního vesmírnýho rozjaření!

Vesmír musí zakusit, kdo je tady pánem! Pro vyvážení vzniklého chaosu v čase a zalepení díry v kalendáři a se zřetelem ke všem výše uvedeným skutečnostem, předkládám tímto k předběžnému připomínkování Návrh na vytvoření Nového Vesmírného Pořádku. Děkuji vám za váš zájem, pochopení a iniciativu.

Vesmír: Stávající (neudržitelná) situace.Vesmír: Návrh Nového Vesmírného Pořádku.Autentický dokument o vydání do dneška používaného, tzv. Gregoriánského kalendáře, neboli Bula Inter Gravissimas vydaná papežem Řehořem XIII (alias Gregorem) ZDE, aneb: Seřiďme si hodinky, vážení. Velitelský čas je zhruba 2012. Užijme si každou vteřinu jara!


Úterý 20.březen 2012 - 15:23:55 by K.
Posted in Blog - osobní zápisky | Komentáře: 0 |   Zaslat někomu   verze pro tisk    Kategorie příspěvků