Vítejte,

Uživatelské jméno:

Heslo:[ ]
[ ]
[ ]


Datum / Čas

 


Počítadlo

Dnes na této stránce ...
celkem: 0
unikátních: 0

Celkem na této stránce ...
celkem: 11196
unikátních: 5694

Stránka ...
celkem: 58791
unikátních: 13208

Online

hostů: 5, členů: 0 ...

nejvíc online: 47
(členů: 0, hostů: 47) v 12.lis : 21:54

členů: 20
Nejnovější člen: NathazCig

 
Tradice neznamená ochraňovat popel,
ale předávat oheň.

Setkání Generace Víry v Liberci

Setkání Generace Víry jsou otevřená, tzn.veřejně přístupná. Program je vyvěšen na webu. Po zaregistrování můžete být o programu Generace Víry pravidelně informováni emailem. Více o smyslu a průběhu setkání ZDE.

Začíná šestý ročník Projektu 40


1. března 2017 začíná již šestý ročník Projektu 40

Originální Projekt 40 startuje vždy čtyřicet dní před Velikonocemi. Tradiční Popeleční středou začíná postní doba a půst mimo jiné znamená zastavit se a dopřát si čas na otázku: „Dává mi smysl to, co dělám?“.
V období čtyřiceti dní před Velikonocemi se každý den chvíli zastav, rozhlédni se, vezmi foťák a zkus zachytit kousek něčeho krásného, zajímavého, povzbudivého, bláznivého nebo něčeho úplně běžného. Momentku všedního dne.

  • 1 den do Velikonoc = 1 zajímavá fotka
  • 40 dní do Velikonoc = 40 fotek
  • 40 dní x několik rozdílných lidí = pestrá podívaná & zážitek

Ze všech fotografií je následně uspořádána speciální výstava s vernisáží na veřejném prostranství. Projekt 40 povznáší ducha a zušlechťuje veřejný prostor.
Zúčastnit se může každý.

Více na www.Projekt40.czÚterý 28.únor 2017 - 13:25:04 by K.
Posted in Pozvánky | - - - |   Zaslat někomu   verze pro tisk    Generace Víry 2017

Zdravíme všechny, kteří sounáležíte do rodiny Generace Víry. Stejně tak, jako v jiných rodinách, i my jsme mnozí od sebe vzdálení - nejen místem svého pobytu, ale i myšlenkově, názorově, možná někdy i vztahově. Každý z nás má svoji cestičku životem, cesty některých se prolínají více, jiných méně.

Možná jsou mezi námi i někteří, jejichž cesty se v minulosti protly a už se nikdy více nesetkají. Tak to ale ve velkých rodinách bývá. I když se spolu někteří členové rodiny nestýkají, tak ještě nepřestávají být její součástí. Proto bychom my, kteří se spolu setkáváme častěji, chtěli moc pozdravit vás, s nimiž se nevídáme a nevíme tedy ani, co prožíváte.

Známé přísloví "sejde z očí, sejde z mysli" není tak úplně pravdivé. Držíme vás ve svých myslích a čas od času přijde chvíle, kdy se za vás modlíme. A pokud někdy "sejde z mysli", nesejde ze srdce.

Na prahu nového roku vám tedy posíláme pozdrav a přání ať vašim cestám žehná Bůh.

Generace Víry, kontakt©generaceviry.cz


Úterý 03.leden 2017 - 12:19:48 by K.
Posted in Generace Víry | - - - |   Zaslat někomu   verze pro tisk    "Projekt rodina" – nový pořad HopeTV


Křesťanská internetová televize HopeTV spustila “Projekt rodina“ - seriál pro všechny, kteří vnímají důležitost svých rodinných vztahů. “Projekt rodina“ je nejen televizní cyklus, jehož odborným garantem je poradkyně v oblasti mezilidských vztahů a výchovy Mgr. Milena Mikulková. Jeho nedílnou součástí je také možnost bezplatné e-mailové komunikace v oblasti vztahového poradenství s klinickou psycholožkou Mgr. Martinou Balcarovou.

Každá fáze života nás přivádí na rozcestí důležitých rozhodnutí. Kdy opustit rodné hnízdo? Podle čeho si vybrat životního partnera? Jak vychovávat děti? Jak zvládat manželské krize? A je rozvod řešením našich problémů? Šestnáctidílný cyklus mapuje životní etapy zamilovanosti, předmanželských vztahů, vztahů v rodině, přes rozvod a porozvodovou komunikaci a hledá odpovědi, které nám mohou pomoci v uvědomění si naší role v životě a ve vztahu k našim nejbližším.

Je paradoxem, že pokud chceme řídit auto, musíme absolvovat náročný výcvik, zatímco když se rozhodneme jít do vztahu a založit rodinu, nemusíme vůbec nic. Je také smutným statistickým faktem, že každé druhé manželství se rozpadá a ti, kteří spolu zůstávají, nejsou vždy ve vztahu spokojení. „Cílem televizní dvacetiminutovky je rozklíčovat základní problémy, které ve svých vztazích máme. Pokud je odhalíme, tak na nich můžeme společně pracovat“, říká hlavní host televizního cyklu a garant projektu Mgr. Milena Mikulková.

Cílem "Projektu rodina" je nabízet nový pohled na naše vztahy v rodině a pomáhat najít klíč ke šťastnému manželství. Televizní seriál i možnost bezplatného vztahového poradenství naleznete na www.projektrodina.cz .

Jindřich Černohorský; cernohorsky©awr.cz; +420 777 613 117

Web: www.projektrodina.cz / www.hopetv.cz

Dosud zveřejněné díly naleznete také na YouTube: https://goo.gl/ex0Ir8Čtvrtek 23.červen 2016 - 16:32:36 by K.
Posted in Tipy & zajímavosti | - - - |   Zaslat někomu   verze pro tisk    Přijďte na vernisáž výstavy fotografií Projektu 40


V sobotu 7. května 2016 se koná vernisáž výstavy fotografií již 5. ročníku originálního Projektu 40. Místem konání je dominanta Vratislavic nad Nisou - unikátní zauhlovací věž v areálu bývalé továrny na koberce, dnes společnosti Intex. Vernisáž je zároveň tradičně malým happeningem, jehož smyslem je nalézat nové formy a inspirativní místa pro zážitek a setkání ve veřejném prostoru.

Iniciátorkou a kurátorkou Projektu 40 je majitelka vratislavické mikrogalerie Zdeňka Matějková. Výstava je výsledem výzvy Čtyřicet dní do Velikonoc - každý den fotku! Projekt 40 startuje vždy Popeleční středou čtyřicet dní před Velikonocemi. V tradičním období půstu napomáhá ke zpomalení životního tempa a obrací pozornost k maličkostem, které potichu obklopují naše všední životy.

„Projektu se může účastnit každý,“ vysvětlila organizátorka Zdeňka Matějková, „pravidla jsou jednoduchá: V období čtyřiceti dní před Velikonocemi se každý den zastav, rozhlédni se, vezmi foťák a zkus zachytit kousek něčeho krásného, zajímavého, povzbudivého, bláznivého nebo něčeho úplně běžného. Momentku všedního dne.“

Není třeba se registrovat. Každý účastník v daném období může vytvořit až 40 fotografií, které zašle na stanovený kontakt. Ze všech fotografií od mnoha různých autorů je následně uspořádána výstava s vernisáží na veřejném prostranství, jejíž program je volně tvořen iniciativou účastníků. Dále jsou fotografie k dispozici k vystavení i v dalších prostorách a mohou se stát součástí putovní výstavy, která se odvíjí od iniciativy kohokoli, kdo projeví zájem.

Projekt 40 povznáší ducha, způsobuje zážitek a zušlechťuje veřejný prostor. Letos propojuje vlastní činnost s iniciativou sdružení AvantgArt, které usiluje o záchranu a zpřístupnění vratislavické zauhlovačky.


Vernisáž výstavy Projektu 40 | 7. května 2016 | 10:00 hodin | Zauhlovačka, Vratislavice n. N.

Kontakt: Zdeňka Matějková, ena.k©seznam.cz, 732 551 200

Další informace a odkazy: www.Projekt40.cz

Tisková zpráva | Plakát (PDF ke stažení)
Čtvrtek 05.květen 2016 - 11:35:52 by K.
Posted in Pozvánky | - - - |   Zaslat někomu   verze pro tisk    Jarní cyklojízda 2016


Spolek Cyklisté Liberecka pořádá tradiční Cyklojízdu Libercem v předvečer Dne Země. Společná jízda startuje ve čtvrtek 21. dubna 2016 přesně v 17:00 hodin od liberecké radnice. Trasa měřící cca 8 km je dále naplánována směrem do Vratislavic na koupaliště Sluníčko, kde je pro účastníky jízdy připraveno občerstvení a případná koupel. Jízda je organizována hromadně, jede se volným tempem tak, aby stačily i děti. Je možné se kdykoli odpojit či přidat. Návrat společně či individuálně.Připravte svá kola a přijďte si užít jarního odpoledne. Ukažte, že cyklisté v Liberci nevymřeli. Přijďte připomenout politikům jejich předvolební sliby cyklistům.

Cyklisté Liberecka je nevládní a nezisková organizace, která se snaží o zlepšení podmínek pro cyklistickou dopravu a cykloturistiku na Liberecku. Usilují o zlepšení životního prostředí ve městech na Liberecku. Iniciují jednání s magistrátem a navrhují opatření pro zlepšení kvality a bezpečnosti cyklistické dopravy na Liberecku.

Jarní cyklojízda 21.4.2016

Cílem je prosazovat cyklistickou dopravu jako rovnocennou alternativu k ostatním druhům dopravy a posunout ji na úroveň běžnou ve všech vyspělých zemích Evropy. Cyklisté Liberecka organizují pravidelné cyklojízdy, jsou členy České cyklistické federace, komunikují s politickými zástupci a účastní se strategických jednání. Snaží se získávat zkušenosti od ostatních českých i zahraničních měst, navazují kontakty s podobnými organizacemi a zapojují se do vzdělávacích projektů.

Liberecký spolek cyklistů aktivně pořádá kampaně na podporu cyklistické dopravy, spolupracuje s občany, pěstuje prostor pro dialog, informuje o aktuálním dění, sleduje s volebními programy politických stran a jejich naplňování.

Zajímá-li vás problematika zlepšení pohybu a života ve městě, pokud se chcete podílet na aktivitách Cyklistů Liberecka nebo si jen občas pro radost vyrazíte na kole, přijměte pozvání na tradiční Jarní cyklojízdu.

Informace o aktivitách, historii a dalších projektech Cyklistů Liberecka naleznete na jejich webu www.cykliste.cz, anebo přímo u předsedy spolku Mgr. Pavla Matějky (telefon: +420 605 120 072; e-mail: pavelmatejka©post.cz).Neděle 17.duben 2016 - 12:36:33 by K.
Posted in Pozvánky | - - - |   Zaslat někomu   verze pro tisk    Přejít na stranu       >>  

Kategorie příspěvků